Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Policja zatrzymała czterech mężczyzn. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatów

› Aktualności 4 miesiące temu    20.05.2020
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Pleszewa w wieku 42 i 43 lat. Mężczyźni podejrzewani są o liczne włamania i kradzieże na terenie całego powiatu. Włamywali się do sklepów, myjni i zniczomatów. Działali wspólnie ze swoimi młodszymi kolegami. 


Pleszewscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzewanych o liczne włamania i kradzieże.

 

Po tym, jak na terenie gminy Dobrzyca doszło do włamania do sklepu spożywczego, policjanci podjęli działania, mające na celu ustalenie sprawców zdarzenia - informuje Monika Kołaska, rzeczniczka pleszewskiej policji. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Gmina Pleszew. W pociągu bił 21-latka laptopem po głowie. Sprawcę zatrzymano na stacji

 

Mężczyźni zostali zatrzymani w  Kotlinie. Poruszali się samochodem marki Renault Scenic. W pojeździe znajdowało się trzech mieszkańców Pleszewa w wieku 30, 42 i 43 lat oraz 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

 

Funkcjonariusze sprawdzili, czy mężczyźni są również odpowiedzialni za inne przestępstwa. Jak się okazało, mieli też na swoim koncie włamania do sklepów, myjni samoobsługowych i zniczomatów. Działali od stycznia br. na terenie powiatu pleszewskiego i kaliskiego. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę kilku tysięcy złotych.

 


Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów - tłumaczy Monika Kołaska. 

 

Mężczyźni byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa. W czwartek, 14 maja br. sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec dwóch mężczyzn w wieku 42 i 43 lat tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo całej czwórce grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kara
4 miesiące temu ocena: 100%  2
podać do publicznej wiadomości imiona i nazwiska a także wywiesić wizerunek na rynku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XD
4 miesiące temu 1
Szkoda że złodzieje z działek nie są złapani...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji