Reklama

Pleszew. Rozbiórka przy ul. Sienkiewicza 35. W przyszłości powstaną tu mieszkania

Opublikowano: 21 listopada 2020 08:47
Autor:

Pleszew. Rozbiórka przy ul. Sienkiewicza 35. W przyszłości powstaną tu mieszkania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszew. Na tyłach budynku przy ul. Sienkiewicza 35 kończy się rozbiórka budynków gospodarczych oraz oficyny. W przyszłości powstaną tutaj mieszkania na wynajem.

 

O planach związanych z zaadaptowaniem budynku przy ul. Sienkiewicza 35 w Pleszewie na mieszkania – pisaliśmy już na naszych łamach.

Przypomnijmy: to miejsce historyczne. Nieruchomość przez lata pełniła różne funkcje: obradowały tu m.in. partie polityczne, swoją siedzibę miały m.in. księgi wieczyste, urząd pracy, czy biura izby rolniczej i KRUS. Ba - przed wojną funkcjonował tu podobno nawet… dom uciech, co dekadę temu odnotował w swojej publikacji w ,,Roczniku Pleszewskim” dr Marek Jaeger.

Od lat jednak miejsce to jest opuszczone i jedynie „straszy” z zewnątrz. Władze miasta - do których wspomniana nieruchomość obecnie należy – mają w planie stworzenie tutaj nowych mieszkań.

PLESZEW. ROZBIÓRKA BUDYNKÓW GOSPODARCZYCH

Wcześniej konieczne było jednak przeprowadzenie prac rozbiórkowych na tyłach głównego budynku. Chodzi o rozbiórkę budynku oficyny oraz budynków gospodarczych przylegających do głównej nieruchomości.

– Wyburzenia zaplanowaliśmy jeszcze na ten rok – przyznawał wcześniej „Życiu Pleszewa” wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.

Po pracach rozbiórkowych będzie można przystąpić do przetargu na zagospodarowanie nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 35.

– Te prace odbędą się już w roku przyszłym – komentował wiceburmistrz.

 

PLESZEW. BĘDĄ NOWE MIESZKANIA

Przypomnijmy: zgodnie z założeniami odrestaurowana kamienica ma mieścić dziewięć lokali - od kawalerek po mieszkania trzypokojowe. Wszystkie mają być na wynajem.

- Będzie to najem typowo komercyjny - najemca nie będzie mógł być właścicielem nieruchomości – zaznaczał już wcześniej burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

 

Jak dodawał, poza początkowym kredytem i kosztami zaadoptowania pomieszczeń - nie będzie to - summa summarum - generowało dodatkowych kosztów - całość ma być bowiem ostatecznie spłacona właśnie dzięki najmowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -0

  wq Pleszewianie

  Bardzo często padają tu pytania a nawet zarzuty /prawdziwe czy nie prawdziwe/ dot. budynku po byłej przechodni przy ul. Poznańskiej. Zadziwiające jest, że nikt do tych pytań i zarzutów się nie odnosi. Mam na myśli starostę oraz burmistrza miasta. To pokazuje jak głęboko w d.... mają oni społeczność lokalną, która dopomina się prawdy o tym budynku i jego ratowania. Czy nie można przerwać milczenia i wyjaśnić sprawę, powiedzieć kto zawinił i zastanowić nad jego ratowaniem? Już nie budynek a "buda" szpeci" miasto, a władze tego nie widzą. Ponoć było przez burmistrza robione rozeznanie jakie koszty trzeba ponieść, żeby budynek uratować. Dlaczego jego wynik nie został opublikowany? Co w temacie do powiedzenia ma starostwo powiatowe, które go sprzedało. Jeżeli sprawa nie odżyje, będziemy ten budynek wypominać decydentom przy najbliższych wyborach

 • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -0

  Lekarz

  Ilekroć jestem w t miasteczku widzę ciągle obraz byłej przychodni zdrowia powiem tak skamdal gminamoze wszystko wszak jest władza samorządowa i jak zarządzi takie będziemiala przychody

 • 7 miesięcy temu | ocena +8 / -0

  obiektyw

  Słuszna uwaga Ogrodnika. Włożono kupę milionów zł w budynek i stoi pusty. Czy taki stan rzeczy nie kwalifikuje się do stwierdzenie, że to niegospodarność burmistrzostwa? Strawa nadaje się do kontroli przez odpowiednie instytucje. Radni także mogliby się tematem zainteresować i zapytać burmistrza, Zycie Pleszewa również. Oczekujemy także oficjalnej informacji dot. budynku po byłym starostwie przy Poznańskiej.. Tzn. za jakich czasów go tak nieumiejętnie sprzedało i kto to uczynił. Radni - do roboty. Zycie Pleszewa również

 • 7 miesięcy temu | ocena +7 / -0

  Ogrodnik

  A może by tak zrobić wynajem pojedynczych pomieszczeń w kamienicy na ul. Rynek-Krzyżowa bo stoi bezsensu i za chwile będzie znowu do remontu.