Reklama

Pleszew. Wkrótce powstaną trzy nowe ścieżki rowerowe

Opublikowano: 7 września 2020 15:30
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pleszew. Już niedługo na ul. Zamkowej, Ogrodowej oraz Słowackiego w Pleszewie będziemy mogli przejechać się rowerem po specjalnie dedykowanej ścieżce. Przetarg został rozstrzygnięty, wizualizacje są już gotowe.

 

 

O planach związanych z budową nowych ścieżek rowerowych pisaliśmy już na naszych łamach wielokrotnie.

Jak podkreślał burmistrz Pleszewa, kluczem przy planowaniu tego typu inwestycji – jest zawsze „szersze spojrzenie na mapę”. O co chodzi? O stworzenie spójnych rozwiązań dla rowerzystów – w kontekście całego miasta i gminy.

Dobrą okazją do zmian są oczywiście zawsze trwające budowy lub przebudowy dróg. I właśnie „rozryte” dziś ulice w centrum – związane z przebudową kanalizacji czy budową nowej trasy na ul. Targowej – są doskonałą okazją do realizacji tego typu inwestycji. Dlatego – w ciągu najbliższych tygodni – nowe drogi rowerowe w Pleszewie powstaną na trzech ulicach.

Jak zapowiadają władze Pleszewa chodzi o ul. Zamkową, Ogrodową oraz Słowackiego.

Przetarg został już rozstrzygnięty. Jak zaznacza burmistrz budowa wspomnianych ścieżek nie bez powodu zbiega się z trwającymi pracami w centrum.

– Robimy wszystko, mówiąc kolokwialnie „przy jednej robocie” – żeby nie zmieniać organizacji ruchu, późniejszego malowania itd. – mówi Arkadiusz Ptak.

Nowe ścieżki dojdą m.in. do tych, które już powstały w okolicy ul. Targowej w Pleszewie. Przypomnijmy: na skrzyżowaniu ze Słowackiego i Bogusza trwa tutaj budowa ronda. Nowa ścieżka powinna połączyć się z już powstałą.

PLESZEW. GDZIE BĘDĄ NOWE ŚCIEZKI ROWEROWE W MIEŚCE?

Ścieżka w ciągu ul. Zamkowej - o długości 101 m

Ruch rowerowy odbywać się będzie na wydzielonej ścieżce o szerokości 1,5m zgodnie z ruchem samochodowym, a po stronie lewej wydzielony zostanie kontrapas rowerowy o szerokości 1,5m;

Ścieżka w ciągu ul. Ogrodowej - o długości 429 m

Na odcinku od ul. Zamkowej do ul. Słowackiego ruch rowerowy odbywać się będzie na wydzielonej ścieżce o szerokości 1,5 m zgodnie z ruchem samochodowym, a po stronie lewej wydzielony zostanie kontrapas rowerowy o szerokości 1,5 m, natomiast na odcinku od ul. Słowackiego do łącznika – ul. Strumykowej dwukierunkowa ścieżka rowerowa o szerokości 2 m i nawierzchni utwardzonej z betonu asfaltowego;

Ścieżka w ciągu ul. Słowackiego - (odcinek od ul. Ogrodowej do ścieżki na wykonywanym rondzie - skrzyżowanie ulic: Słowackiego Bogusza i Targowej) o długości 62 m

Ruch rowerowy odbywać się będzie na dwukierunkowej ścieżce rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych o szerokości 3 m i nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  Maja

  Mam nadzieję,że wreszcie chodniki będą dla pieszych.

 • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -1

  P

  Te ścieżki są wręcz stworzone dla błąkających się pieszych, mam/tatusiów z małymi dziećmi, wózkami itp. Za Zamkowej tam gdzie ten wąziutki niby-chodnik na ścieżce będą non stop piesi. Dokładnie to samo będzie na Ogrodowej.

 • 8 miesięcy temu | ocena +6 / -2

  Kierowca

  Tylko aby ci tak zwani rowerzysci korzystali z tych sciezek bo rzeczywistosc jest inna